Поврзи се со нас

Гостивар

Стабилизација на времето со повеќе сончеви периоди во следните денови

Објавено

на

Времето денес (понеделник) во претпладневните часови ќе биде со ниска облачност, а од пладневните часови сончево со мала до умерена облачност и посвежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -2 до 7 степени. Слично време не‘ очекува и утре.

Во среда, според метеоролошките прогнози ќе владее сончево време и ќе има затоплување. Максималната дневна температура ќе достигне 11 степени. Стабилно и сончево ќе биде и во четврток и петок.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена