fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Станиша Матески нов претседател на ОО СДСМ Гостивар

Објавено

на

  Станиша Матески е избран за нов претседател на Општинската организација на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во Гостивар, од страна на раководството на партијата и претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

  Триесет и девет годишниот Матески е дипломиран економист, вработен во Царинската управа на Република Македонија и долгогодишен член на партијата.

  Тој доаѓа на местото на Драгољуб Филипоски кој поднесе оставка од функцијата.

   

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!