Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 09/01/2019 | 18:32

Ставете лук под перница и почуствувајте ги благодетите утрината

Иако ова може да ви се чини бесмислено, оваа терапија со лук се практикува со векови наназад и да дава одлични резултати. Повеќето луѓе имаат проблем со несоница, а сонот е многу важен фактор во животот. Тој е потребен бидејќи помага да бидеме ментално и физички здрави.

Доколку веќе користите таблети за спиење и истите не даваат којзнае каков ефект, време е да го пробате овој народен, природен и ефтин лек, кој воопшто не може да го наруши вашето здравје. Тоа е лук.

Се што треба да направите е под перницата за спиење да ставите неколку чешниња лук и после кратко време ќе го почувствувате неверојатниот ефект.

Само едно чешне лук под перница ќе ви помогне:

-Полесно да заспиете, ќе ви ги опушти мускулите поради високата концентрација на цинк
-Утрото ќе бидете наспани со повеќе енергија и виталност
-Ќе се намали можноста за било каков облик на настинка, грип, кашлање и крвен притисок

Не може ништо да изгубите доколку пробате, не заборавете да го направите тоа уште вечерва.

Напишете коментар