fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Стефан Лакиќ замена за Џалоун Фрајдеј во редовите на КК Гостивар

Објавено

на

Џалоун Фрајдеј поради сериозноста на повредата го напушти таборот на „бело-сините“, на негово место раководството на гостиварци експресно пронајде замена во босанскиот интернационалец Стефан Лакиќ, пред самиот истек на последниот преоден рок сезонава.

Дваесет и шест годишниот крилен центар, доаѓа во Гостивар од босанската Премиер лига, на вчерашниот негов последен натпревар за екипата на КК Младост од Мркоњич Град, Лакиќ запиша 23 поени и 6 скока, сезонава има просек му е 14.8 поени, 6.6 скока и 2 асистенции по натпревар.

Стефан Лакиќ е висок 201 сантиметар, низ кариерата има настапувано за КК Варда, Слобода Ужице, КК Леотар од Требиње, има и искуство во американската колеџ лига настапувајќи за екипите на Одеса од Тексас, Мисури и Самфорд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!