fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Македонија

Стојан Ѓуроски се врати во Шпанија, потпиша со Аликанте

По една сезона помината во француски Евре, гостиварецот Стојан Ѓуроски се враќа во Шпанија, овојпат во тимот на Аликанте, која настапува во втората шпанска кошаркарска лига.

За македонскиот репрезентативец ова е кам-бек во Шпанија, каде пред две сезони настапуваше за екипите на Хуеска и на Мелилја.

Екипата на Аликанте во минатaта сезона ја заврши на четвртото место, за претстојната, главна цел на тимот под водство на Педро Риверо е влез во елитната АЦБ лига.

Во својата кариера Ѓуроски има настапувано уште за Левски, Работнички, Карпош Соколи, МЗТ Скопје, Кожув и Блокотехна.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!