fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Стојмир Дејановски нов претседател на Управниот одбор на КК Гостивар

Објавено

на

Стојмир Дејановски е избран за нов претседател на Управниот одбор на КК Гостивар. Дејановски е долгогодишен член на управата и спонзор на гостиварскиот клуб. Познат е како голем поддржувач на спортот во Гостивар, посебно вљубеник во кошарката и успешен бизнисмен. Бизнис релациите во земјава и странство ветуваат нова свежина и ефикасноснст во остварувањето на зацртаните цели на “бело-сините“. Дејановски доаѓа на местото на Игор Ристоски.

Покрај Дејановски на функциите во клубот остануваат Ѓорѓи Божиноски – спортски директор, Александар Трпевски – финансики директор и Ивица Адамоски – извршен директор. Освен реорганизациските активности на вчера одржаниот состанок на УО на КК Гостивар, беа донесени низа важни одлуки за понатамошното функционирање на гостиварскиот прволигаш.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!