Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 13/02/2019 | 18:42

Страотна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, излетан и превртен гостиварски автобус

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи на автопатот Скопје-Тетово, близу Карпалак. Автобус на гостиварска компанија, полн со патници од засега непознати причини изгубил контрола, излетал од коловозот, се превртел и паднал на стартиот дел од патот.

Полицијата, пожарникарската служба и екипи на Брза Помош се на терен. Се извлекуваат повредени лица и се пренесуваат кон скопските клиники.

Неофицијално во несреќата има десетици повредени и неколку жртви. Официјална потврда за оваа информација за сега нема.

Напишете коментар