Поврзи се со нас

Гостивар

Страотна несреќа во Гостивар, камион прегази машко лице

Објавено

на

Едно лице настрада во страотна сообраќајна несреќа која се случи околу 15 часот и 20 минути во Гостивар на ул „Гоце Делчев“ во близина на Противпожарна Единица. Според oчевидци на трагичниот настан, мажот кој се движел по улицата со велосипед бил прегазен од камион.

Набрзо по настанот пристигнала екипа на Брза Помош, а лекарите констатирале смрт. Официјални информации се очекуваат од полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена