Поврзи се со нас

Спорт

Струга Трим Лум нов македонски фудбалски шампион

Објавено

на

Екипата на Струга Трим Лум е нов шампион во Првата македонска фудбалска лига. Стружани вчера на домашен терен го победија Силекс, а во прилог им одеше и поразот на Шкендија, па така на две кола пред крајот ја прославија шампионската титула.

Струга е десеттиот македонски фудбалски шампион. Историската прва шампионска титула, екипата на Струга Трим Лум ќе може да ја обедини со трофејот од Купот на Македонија, бидејќи на 20 мај ја очекува финалето со Македонија Ѓорче Петров.

Табела: Струга 62 бода, Шкупи 55, Шкендија 54, Силекс 44, Македонија ЃП 39, Брегалница 37, Работнички 37, Тиквеш 34, Академија Пандев 26, Скопје 22, Победа 13.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена