fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Студено време оваа работна недела во Гостивар и регионот

Објавено

на

Во текот на работната недела што следи во Гостивар и околината, не очекува студено и променливо време проследено со сончеви периоди и врнежи на снег.

Денес, понеделник седмиот ден во оваа година, утринските температури достигна до -16 степени, а максималната преку ден ќе се искачи до -4. Ќе имаме студен, претежно ведар ден.

Утре, вторник не очекува истото време како и денеска, со малку поблаги температури. Минималната температура ќе достигне -9 степени, а максималната до -1 степен.

Во среда,  не очекува промена на временските прилики, ведрото време ќе го заманат врнежи од снег и дожд. Минималната температура ќе достигне -6 степени, а максималната до -2 степени.

Во четврток и петок, времето ќе се стабилизира, метеролозите прогнозираат можни врнежи на снег во утринските часови и претежно облачно време. Минималните температури ќе се движат од -7 степени до максимални 5 степени.

Во Маврово, наредните пет дена, минималните температури ќе достигнат до -20 степени, а максималните до 0 степени. Метеролозите во текот на неделата очекуваат нова снежна прекривка од 15 до 20 сантиметри.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!