Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 13/04/2019 | 19:55

Судиите не дозволија КК Гостивар да биде дел од финалето на Купот

Заврши полуфиналниот натпревар од кошаркарскиот КУП, помеѓу КК Гостивар и Блокотехна со резултат 87:92 , катастрофалната арбитража беше пресудна во овој дуел гостиварскиот клуб кој одигра одличен натпревар да не биде дел од финалето. Самото делегирање на судии од ваков ранг на вака важен натпревар кажува повеќе од доволно.

Во финалето оди домаќинот Блокотехна.

Напишете коментар