Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Свечена промоција на матурантите во техничкото училиште во Гостивар

Денес во средното техничко училиште во Гостивар беше организирана свечена манифестација на која беше промовирана новата генерација на матуранти, кои годинава излегуваат со диплома од овој образовен центар. На свеченоста присуствуваа родители, роднини, пријатели и претставници од институции.


Директорот на училиштето, Садудин Садики во своето обраќање упати честитки и им посака успех и во иднина на учениците кои го заокружуваат средното образование. Традиционално беа прогласени учениците на генерацијата. Годинава за најдобри беа прогласени Антонио Јанкоски од македонските паралелки, Јустра Дурмиши од албанските и Адис Бајрамоски од паралелките на турски јазик.


Свеченоста се заврши со симболично фрлање на капите и честитки од сите присутни за матурантите.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!