Поврзи се со нас

Гостивар

Свечено отворен изборниот штаб на ДУИ во Гостивар

Демократската унија за интеграција во Гостивар, вчеравечер официјално ги започна  предизборните активности со свечено отворање на Изборниот штаб.
„Сите партии ги насочуваат своите партиски програми со цел да се натпреваруваат со ДУИ, и тоа е феномен што нè прави горди, затоа што ја потврдува политичката сила, силата на најмоќната албанска политичка партија во земјата, која знае како да се соочи со сите предизвици“, рече претседателот на штабот Неџати Јакупи.

 

Пред присутните зборуваше и претседателот на огранокот на ДУИ во Гостивар,  Башким Хасани.
„Порачуваме дека и на овие избори, како и на сите други претходно, ДУИ прави коалиција со граѓаните, кои со довербата која ни ја даваат низ годините, ни даваат и моќ да отвораме многу врати. Ги отворивме вратите на многу нови училишни згради,  универзитети, спортски сали, врати на клиники за албанските лекари, врати на институции за албанските административци. Без ДУИ овие врати ќе останеа заклучени“, нагласи Хасани.


На отворањето на изборниот штаб на ДУИ во Гостивар, се обрати и потпретседателот на партијата Невзат Бејта и потпретседателката на Форумот на жени, Вјолца Адеми.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 52 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 2 часа

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 3 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 20 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!