fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Света литургија во црквата „Пресвета Богородица“ во Гостивар во чест на денешниот празник

Објавено

на

Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослуженије на протоереј-ставрофор Боге Богоески, протоереј Андон Андоновски и ѓакон Славчо Ѓоргески богослужеше света литургија во храмот посветен на Пресвета Богородица во Гостивар.

По литургијата беа благословени славските лебови.

Верниците се причестија со светите тајни.

фото:Тетовско-гостиварска епархија

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!