Поврзи се со нас

Бизнис

Светско, а во Гостивар! – Rosetta Caffe за бескрајно задоволство на сите сетила

Објавено

на

Гостивар отсега може да се пофали со првиот модерен Coffee Shop, по терк и со шмек на оние во светските метрополи.

За максимално уживање во најомилениот пијалок на светот, во сите негови варијанти и вкусови, веќе не треба да се оди далеку. Овде во Гостивар го имате сето тоа на дланка, дополнително збогатено со исклучителна креативност во подготовката и сервирањето.

Rosetta Caffe е прв модерен Coffee Shop во градот, каде може да најдете повеќе видови на кафиња од најквалитетните сорти, планетарно познатото Frappuccino со многу вкусови, да се освежите со ладни Latte кафиња, и со цедени микс сокови идеални за топлото лето.

Во Rosetta Caffe задоволството доаѓа комплетно, а слаткиот залак ви е гарантиран со превкусни кроасани и крофни.

Како и понудата, и услугата е на највисоко ниво. За амбиентот не треба ни да се зборува, ниту да се пишува, едноставно треба да се биде дел од него.

Работно време од 6 наутро до 24 часот навечер. Локација, бул„Гоце Делчев“  9/10, спроти Домот на културата.

 

комерцијална објава

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена