Поврзи се со нас

Спорт

Светското првенство во атлетика во Кина се одложи за 2021 година

Светската атлетска федерација (ИААФ) потврди дека Светското првенство во атлетика во сала во Нанџинг (Кина) е одложено за 2021 година.

Првенството требаше да се одржи во март годинава, поради епидемијата која владее од корона вирусот ќе де одржи во март следната година.

,,Знаеме дека Кина прави се што е возможно да се бори против вирусот, но потребно е нашите спортисти и федерации да се безбедни и сигурни”. се вели во соопштението на ИААФ.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!