fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Светското првенство во атлетика во Кина се одложи за 2021 година

Светската атлетска федерација (ИААФ) потврди дека Светското првенство во атлетика во сала во Нанџинг (Кина) е одложено за 2021 година.

Првенството требаше да се одржи во март годинава, поради епидемијата која владее од корона вирусот ќе де одржи во март следната година.

,,Знаеме дека Кина прави се што е возможно да се бори против вирусот, но потребно е нашите спортисти и федерации да се безбедни и сигурни”. се вели во соопштението на ИААФ.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!