fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

СВР Тетово: Внимавајте кога сте во шума и не палете стрништа и отпад!

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово повторно апелира до граѓаните максимално да внимаваат кога работат или се движат на нивите или низ шумите, да не ги палат стрништата или отпадоците од собраниот род, сувите гранки, старите стебла и слично, за да не предзивикаат пожар.

Внимателно однесување им се советува и на излетниците кои за викендите престојуваат на отворен простор околу Мавровското Езеро, по долината на Радика или на Попова Шапка.

Секторот за внатрешни работи Тетово укажува дека предизвикувањето на пожар претставува и кривично дело за кое е предвидена и затворска казна, зависно од околностите и крајните последици.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!