fbpx
Поврзи се со нас

All posts tagged "корона"

Македонијапред 20 минути

Грант од три милиони евра за реконструкција на 30 училишни спортски сали и набавка на спортска опрема

Вестипред 2 часа

Се предадоа 264 украински војници од челичарница „Азовстал“

Македонијапред 3 часа

Стабилна е состојбата со КОВИД-19, ќе се прави симулација за можна појава на петти бран

Гостиварпред 4 часа

Денес прелиминарна распределба на социјалните станови во Гостивар

Македонијапред 4 часа

Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари

Гостиварпред 14 часа

Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

Вестипред 15 часа

Влезниците за КК Гостивар – МЗТ Скопје пуштени во продажба, по иницијатива на поддржувачи на КК Гостивар

Гостиварпред 19 часа

Реновирани одделенија во болницата во Гостивар, инвестиција од 200.000 евра

Македонијапред 20 часа

Соборот на СПЦ прогласи канонско единство со МПЦ-ОА

Гостиварпред 21 час

Бесплатно летно училиште во Гостивар за деца по јазици, компјутери, уметност, спорт

Спортпред 22 часа

КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

Гостиварпред 22 часа

Инфо од полицијата за вчерашниот инцидент во салата Младост во Гостивар

Македонијапред 24 часа

На 20 мај истекува рокот за аплицирање за поддршка за набавка на трактор

Македонијапред 2 недели

Повредено мече си трчка на патот Дебар – Маврово

Гостиварпред 2 недели

Гостиварец докторант на Универзитетот во Чикаго со проект за учениците во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Седум години непребол-Вечна слава на хероите Ненад и Горан

Гостиварпред 1 недела

Оглас за 22 вработувања во Општина Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар уапсено лице кое си ја нападнало љубовницата

Вестипред 2 дена

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Гостиварпред 2 недели

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 1 недела

Во Гостивар поставени инфо-табли за реката Вардар

Гостиварпред 1 недела

Гостиварци засукаа ракави-„Генералка викенд“ како порака за еколошко освестување

Македонијапред 2 недели

Ранец паднал од небото врз станбен објект во Неготино, објави Левица

Спортпред 2 недели

Распали гостиварската артилерија за голема победа против ТФТ Скопје 92-85

Гостиварпред 6 дена

Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

Гостиварпред 6 дена

Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите