Поврзи се со нас

All posts tagged "русино"

Гостиварпред 2 часа

Измамникот од Кочани осомничен дека силувал девојче во Гостивар е во притвор

Гостиварпред 3 часа

Промена на сообраќаен режим во дел од Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Гимназијата во Гостивар го прослави Денот на Свети Климент Охридски

Гостиварпред 6 часа

Гостивар го доби најмодерниот Рамсторе супермаркет

Гостиварпред 7 часа

ОЈО Гостивар: Лажниот оџа од Кочани осомничен за полов напад врз дете и за измами

Гостиварпред 8 часа

Празникот „Свети Климент Охридски“ одбележан во техничкото училиште во Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Симона од Гостивар: „Провери па купи“ за заштита на потрошувачите и намалување на сивата економија

Технологијапред 10 часа

Javascript е најпопуларниот програмски јазик меѓу програмерите во третиот квартал од 2021 година

Македонијапред 11 часа

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Занимливостипред 23 часа

Ова се финалистите за избор на Европски автомобил на годината

Македонијапред 1 ден

Две пријави од лекари за сомнеж за смртен исход по примена вакцина против Ковид-19

Македонијапред 1 ден

Нови 101 случај на заболени од Ковид-19, починати 13, а оздравени 393 пациенти

Гостиварпред 1 ден

Загрижувачко: Повторно нови случаи на семејно насилство во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Ромското знаме да биде во официјална употреба во Гостивар, иницијатива на ДСР

Вестипред 2 недели

Страотно-Загинаа 46 македонски државјани во автобуска несреќа во Бугарија

Гостиварпред 5 дена

„Сончогледи и сонца за невидлива попреченост“ во Гостивар во сабота на градскиот плоштад

Гостиварпред 1 недела

Гостијарци за незаборав – Нова книга на професорот Милош Смиљаноски

Гостиварпред 2 недели

Намик Дурмиши избран за заменик градоначалник на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Искршени и оштетени надгробни плочи на старите православни гробишта во Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Срушен покрив на објект во Гостивар и паднато дрво на пат од силниот ветер

Вестипред 2 недели

Автобусот е на „Беса транс“, во него се превезувале лица кои се враќале од екскурзија

Гостиварпред 4 дена

СДСМ Гостивар: Одлуката за намалување на ноемвриските плати во образование е незаконска, бараме поништување

Македонијапред 7 дена

Таравари рече Заев нудел пари на пратеничка, Заев бара извинување или ќе тужи

Гостиварпред 6 дена

Монтенегро Маркети: Користете повеќенаменски торби и хартиени ќеси

Гостиварпред 1 недела

Тешко повредена жена во несреќа во Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Во Маврово ќе се одбележат 115 години од раѓањето на г.г Доситеј, првиот Архиепископ на МПЦ

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!