Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тамара со Proud се пласираше во финале на Евросонг

Македонската пејачка Тамара Тодевска со песната „Proud“, успеа да се се пласира во големото финале на изборот за песна на Евровизија, што оваа година се одржува во Тел Авив, Израел.

Македонија после 6 години успеа да се пласира во евровизиското финале, последн пат тоа беше во 2012 година со песната „Црно и бело“ на Калиопи.

Во финалето освен Македонија, вечерва се пласираа и Холандија, Албанија, Шведска, Русија, Данска, Азербејџан, Норвешка и Малта.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!