fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Таравари: Директори на две училишта одбија општината да ги плати долговите за струја

Објавено

на

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари одговори на најновите обвинувања упатени денес од директорот на гимназијата Џези Камбери, кој посочи дека жиро-сметката на училиштето е блокирана и дека струјата им е исклучена.

„Повторно ќе кажам дека општината ги исполнува своите обврски кон училиштата. Сите блок-дотациии се прераспределени, а префрливме пари и за плаќање на сметките за струја. Директорите на гимназијата и на ОУ„Исмаил Ќемали“ одбија општината да ги плати долговите за струја и побараа да им ги подмириме сите долгови што ги имаат кон различни фирми, што е невозможно. Веќе кажав дека општината се грижи и мисли на учениците и мислам дека не треба повеќе да ја заморуваме јавноста и граѓаните со овие прашања.“, рече градоначалникот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!