Поврзи се со нас

Гостивар

Таравари: До утре се‘ ќе биде јасно, со Владата сме скоро синхронизирани

Објавено

на

Речиси е извесно дека Алијанса за Албанците ќе влезе во Владата имајќи ја предвид најновата изјава на претседателот на партијата, Арбен Таравари кој рече дека скоро за се‘ што преговарале нашле заеднички јазик.

„Со Владата сме скоро за повеќето прашања синхронизирани, се надевам дека денеска, утре ќе завршиме конечно и тогаш ќе ги објавиме сите информации што се однесува за евентуалното влегување на Алијанса во Владата. За Министерства и директорски места не би зборувал додека не завршиме не би било коректно за да во меѓувреме не се смени нешто. Се надевам дека до крај на утрешниот ден, се‘ ќе биде јасно.“, рече Таравари во изјава денес при посета на Противпожарната единица во Гостивар

На прашање на Gostivarpress.mk „Ако скоро за се‘ се согласувате, каде се кршат копјата?“, одговори:

„Па има одредени работи за коишто чекаме, нормално треба консултации во сите партии кои се дел од владиното мнозинство, се консултираат, се враќаат работните групи… Но се надеваме дека утре се‘ ќе се знае“.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена