Поврзи се со нас

Гостивар

Таравари на средба и ручек со пензионирани наставници Турци

Објавено

на

Градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари организираше средба и заеднички ручек со просветни работници во пензија од турската националност од гостиварското подрачје.

„Чест и задоволство ми е што имам прилика да поразговарам со наставниците за предизвиците на образованието во минатото и денес, особено што средбата се совпадна со Меѓународниот ден на образованието.“, наведе градоначалникот.

Ваквата пракса стана традиционална изминатите неколку години. Локална самоуправа одржува вакви неформални средби со пензионирани наставници Албанци, Македонци и Турци.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена