Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Таравари на средби со граѓани низ населените места

Објавено

на

Алијанса за Албанците/Алтернатива предизборната кампања во гостиварско ја продолжи со средби со граѓаните низ населените места. Вечерва кандидатот за втор градоначалнички мандат Арбен Таравари со кандидатите за членови на Советот, го посети Дебреше.

„Пред четири години ја добивме довербата од граѓаните и го направивме Гостивар водечка општина, прва по многу нешта во земјава. Успехот е заеднички, на тимот којшто работи неуморно и чесно, како и на сите активисти на Алијанса за Албанците и Алтернатива. Кога минатите избори бевме во Дебреше, да го побараме вашиот глас, ви ветивме дека ќе асфалтираме улици, ќе направиме паркинг, фудбалски стадион, ќе вложиме во училиштето. Ветеното го направивме, но реализиравме и уште повеќе. За сега остана недовршен патот Дебреше-Здуње, но сакам да ве известам дека и овој проект ќе продолжи и ќе се заокружи. Застануваме пред вас со чиста совест, разговараме со вас, сакаме да го слушнеме вашето мислење, тоа ни е најважо. Демократијата бара дебата, а не некој што е кандидат да не се појавува да зборува во јавност. Ве повикувам во текот на кампањата да останете смирени, а на денот на изборите сите да излезете да гласате. Гласајте за Дебреше, гласајте за Гостивар, заокружете 6.“, рече Таравари.

На средбата во Дебреше пред присутните обраќање имаше и носителот на листата од АА/А Ваљбон Лимани, како и неколку кандидати за советници.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Вестипред 8 часа

Часовникот на Хитлер продаден на аукција во САД за 1,1 милион долари

Рецептипред 14 часа

Пилешко во сос од 4 сирења: Ручек за целото семејство

Занимливостипред 14 часа

Барселона го изнајмува „Ноу Камп“ за свадби и фудбал

Вестипред 1 ден

Ердоган: Турција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Гостиварпред 1 ден

46 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово

Вестипред 2 дена

Втор ден воздушни и ракетни напади меѓу Израелците и Палестинците

Македонијапред 2 дена

На „Табановце“ се чека до еден час, на „Богородица“ до 30 минути

Македонијапред 2 дена

Регион на Гостивар со 24 новозаразени со коронавирус, во земјава 739

Вестипред 2 дена

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Македонијапред 2 дена

Почина актерот Митко Апостоловски

Гостиварпред 3 дена

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 3 дена

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Што, како, каде?!пред 3 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

Харис од Ростуше успешно совлада тежок и несекојдневен спортски предизвик „Еверестинг“

Гостиварпред 2 недели

Конечна ранг листа за социјалните станови во Гостивар, доделени 45 од вкупно 70 стана

Гостиварпред 1 недела

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 3 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 5 дена

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Што, како, каде?!пред 3 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

Промотивни цени на станови во „Пелагонија престиж“ во месец август

Гостиварпред 2 недели

Момчиња од Гостивар фатени со марихуана на плажи во Охрид и Струга

Спортпред 2 недели

Прво место за екипата на Шаховскиот клуб „Гостивар“ на Првенството за жени

Гостиварпред 2 недели

Коњаницата „Бигорски Манастир-Патот до црешовото топче“ по 13-ти пат на марш во чест на Илинден

Гостиварпред 6 дена

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Гостиварпред 4 дена

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 5 дена

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 4 недели

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Zgjedhjet Lokale 2021

Taravari në takime me qytetarët nëpër vendbanimet

Објавено

на

Aleanca për Shqiptarët/Alternativa fushatën parazgjedhore në rajonin e Gostivarit e vazhdoi me takime nëpër vendbanimet. Sonte kandidati për mandat të dytë për kryetar komune Arben Taravari me kandidatët për anëtarë të Këshillit, e vizitoi Debreshin.

“Para katër vitesh e fituam besimin e qytetarëve dhe e bëmë Gostivarin komunë udhëheqëse, e para për shumë gjëra nëpër vendin tonë. Suksesi është i përbashkët, të ekipit i cili punon palodhshëm dhe me ndershmëri, si dhe të gjithë aktivistëve të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës. Kur ishim në Debresh vitin e kaluar, që t’a kërkojmë votën tuaj, ju premtuam se do t’i asfaltojmë rrugët, do të bëjmë parking, stadiume futbolli, do të investojmë në shkollën. Atë që e premtuam e bëmë, por realizuam edhe më shumë. Tash për tash mbeti e pambaruar rruga Debresh-Zdunjë, por dua të njoftoj se edhe ky projekt do të vazhdoj dhe do të mbarohet. Qëndrojmë para jush me ndërgjegje të pastër, bisedojmë me ju, duam t’a dëgjojmë mendimin tuaj, ajo është më e rëndësishmja për ne. Demokracia kërkon debat, e jo dikush që është kandidat të mos duket për të folur në publik. Ju bëj thirrje që gjatë fushatës të mbeteni të qetë, kurse në ditën e zgjedhjeve të gjithë të dilni të votoni. Votoni për Debreshin, votoni për Gostivarin, rrethojeni numrin 6.”, tha Taravari.

Në takimin në Debresh para të pranishmëve drejtim kishte edhe bartësi i listës së AA/A Valbon Limani, si dhe disa kandidatë për këshilltarë.

Популарно изминативе 100 дена