fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Таравари: Ни вршат притисок, нема тип на полиција што не дошла во Општина Гостивар

Објавено

на

Финансиска полиција изминатите денови спроведувала контрола на работењето на Општина Гостивар. Градоначалникот Арбен Таравари реагира дека општината што ја раководи постојано е мета на инспекции, а контролите рече дека се прават селективно, со цел да се врши притисок.

„Ние се надевавме дека ќе ги решат проблемите со Боки 13, Ден Дончев, приватизирањето на ЕВН , Маџар телеком. Сите меѓународни фактори што имаат забелешки за Македонија, се за големиот криминал. А тие со инспекции доаѓаат во Гостивар, удираат по вработувањата во општината. Гостивар има 109 вработени, Општина Тетово има 550, овде доаѓаат, таму не одат. Тоа ни пречи. Ако контролираат, нека контролираат секаде, не само во општините каде се градоначалници од Алијанса. Ако им е целта да не уплашат, нема да се уплашиме. Ако сакаат да вршат притисоци, порачуваме дека така стануваме уште посилни. Нон стоп ни доаѓаат некои инспекции, нема тип на полиција што не дошла во Општина  Гостивар“ , изјави градоначалникот.

На оваа тема, Алијанса за Албанците вчера одржа прес во Скопје, на кој Таравари, како генерален секретар на партијата најави дека за состојбите ќе ги алармира меѓународните институции.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!