Поврзи се со нас

Избори 2024

Таравари од митинг во Гостивар: Ќе победиме, заедно да ја направиме разликата од 7.000 гласови

Објавено

на

„Победите во Гостивар се редат една по друга и нема дилема дека на овие избори ќе се направи најголема можна разлика. Сега е наш ред како обединета албанска опозиција. Ве молам за вонредна мобилизација. Ми велат, ветивте разлика од 7.000 илјади гласови, па ајде заедно да работиме деновиве и да ја донесеме големата победа“, истакна од вечерашниот митинг во Гостивар, Арбен Таравари, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата Влен.

Таравари рече дека 24-ти април ќе се случи првата победа, која потоа ќе биде запечатена на 8-ми мај.

„Очекувам победа на изборите, но да го оствариме тоа потребна е вонредна мобилизација.„Во среда се гласа, знам дека секогаш ме поддржувавте, и не се сомневам дека повторно ќе го дадете максимумот, за во Гостивар да ја направиме најголемата разлика“, кажа тој.

На предизборниот митинг се обратија и носителот на листата за пратеници во ИЕ-6 од Влен, Биљал Касами, претседателот на Демократско движење, Изет Меџити, како и лидерот на Алтернатива, Африм Гаши.

Пред присутните зборуваа и кандидатите за пратеници на коалицијата Влен, Имерлие Салиу, Халил Снопче, Беким Чоку и Саранда Имери Стафаи.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Здравје и убавинапред 1 час

Шест причини зошто пешачењето после вечера е добро

Вестипред 5 часа

Захарова: Русија ќе нападне британски цели доколку британското оружје го употреби Украина за удар на руска територија

Македонијапред 5 часа

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Гостиварпред 6 часа

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 8 часа

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 9 часа

Болница Гостивар-Пуштено во употреба обновеното невропсихијатриско одделение

Гостиварпред 10 часа

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Спортпред 11 часа

Аталанта го совлада Баер Леверкузен и ја освои Лигата на Европа

Здравје и убавинапред 13 часа

Висок крвен притисок – Тивок, а опасен непријател на здравјето

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Гостиварпред 4 недели

Прва награда на државно ниво за тим од гимназија Гостивар, измислија иновативен прочистувач на воздух

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена