Поврзи се со нас

Гостивар

Таравари: Соништата на ДУИ да реализираат проекти во Гостивар не се исполнија, а имаа два мандати

Објавено

на

Како што веќе објавивме огранокот на ДУИ во Гостивар денес одржа прес конференција на која посочија дека градоначалникот Арбен Таравари промовира туѓи проекти како свои достигнувања. За искажаното од политичките противници актуелниот градоначалник  искоментира дека граѓаните знаат кој што работи и своето мислење ќе го дадат на престојните избори.

„ДУИ не е партија која никогаш не била на власт во Гостивар, истата партија со ист кандидат со кој ќе настапи и на овие избори, имале два мандати, можеле да реализираат проекти. Не сме криви ние што на 29 октомври 2017 година граѓаните одлучија Таравари со екипата да раководи со општината. Ги разбирам, нивните соништа да реализираат повеќе проекти не им се исполнија, како канализации, водовод, градинки, реновирања на училишта, зеленило, младински центри…Ние реализиравме скоро сето тоа што го кажавме. На крај граѓаните одлучуваат, ете кај се изборите, граѓаните ќе го имаат последниот збор и тоа ќе биде тоа што ќе даде одговор на сите поставени прашања.“, изјави Таравари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Локални избори 2022пред 9 минути

Вкупно 101.174 лица со право на глас на изборите во Маврово Ростуше, Центар Жупа и Тетово

Што, како, каде?!пред 45 минути

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 часа

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 3 часа

Загина возач откако со автомобил излетал од патот Маврови Анови-Дебар

Македонијапред 3 часа

Гласаат болните и затворениците во Маврово Ростуше, Центар Жупа и Тетово

Гостиварпред 4 часа

Гостивар ноќеска потона во мрак: Јавното осветлување исклучено, општината вели долгот е платен

Гостиварпред 5 часа

НП Маврово: Повредена мечка на потегот Јанче-Ростушки Мост, може да биде агресивна

Гостиварпред 7 часа

Викенд временска прогноза

Занимливостипред 19 часа

Научници тврдат дека можат да го вратат изумрениот тасманиски тигар

Локални избори 2022пред 20 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Локални избори 2022пред 22 часа

Шест избирачки места во Маврово Ростуше со помалку од десет гласачи

Гостиварпред 23 часа

Казнети гостиварци кои возеле мотори без кацига и без дозвола

Македонијапред 24 часа

Раководителите на институциите може да ја изгубат работата ако не штедат струја

Бизниспред 2 дена

Локални избори 2022пред 20 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Што, како, каде?!пред 1 недела

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Македонијапред 2 недели

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 2 недели

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Гостиварпред 2 часа

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 4 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Taravari: Ëndrrat e BDI-së të realizojnë projekte në Gostivar nuk u realizuan, kurse kishin dy mandate

Објавено

на

Ashtu siç veçmë shpallëm dega e BDI-së në Gostivar sot mbajti pres konferencë në të cilën theksuan se kryetari i komunës Arben Taravari promovon projekte të huaja si arritje të veta. Për thënien nga kundërshtarët politikë kryetari aktual komentoi se qytetarët e dijnë kush çka punon dhe mendimin e tyre do ta japin në zgjedhjet që pasojnë.

“BDI nuk është parti që asnjëherë nuk ka qenë në pushtet në Gostivar, e njëjta parti me të njëjtin kandidat me të cilin do të shfaqet edhe në këto zgjedhje, kanë pasur dy mandate, kanë mundur të realizojnë projekte. Ne nuk jemi fajtor që më 29 Tetor 2017 qytetarët vendosën Taravari me ekipin të udhëheqin me komunën. I kuptoj, ëndrrat e tyre të realizojnë më shumë projekte nuk u përmbushën, si kanalizimet, ujësjellësi, çerdhet, renovimet e shkollave, gjelbërim, qendrat rinore… Ne realizuam gati se gjithçka që thamë. Në fund qytetarët vendosin, ja ku janë zgjedhjet, qytetarët do t’a kenë fjalën e fundit dhe kjo do të jetë ajo që do të jap përgjigje të të gjitha pyetjeve të parashtruara.”, deklaroi Taravari.

Популарно изминативе 100 дена