fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Таравари: Здравје и успех на сите првачиња и ученици!

Објавено

на

На првиот училишен ден од новата учебна година, градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари, присуствуваше на приемот на првачињата во основното училиште „Единство“. Од таму упати желби за добро здравје и успеси на првоодделенците, како и на сите ученици.

„Овие дечиња за првпат доаѓаат на училиште, за жал во вонредни услови, но тоа не е проблем само на земјава, туку и на Европа и на светот. Жалам што почетокот на учебната година доцни, но ќе мора да продолжиме вака. Им посакувам на дечињата, учениците, да имаат здравје, успех, да напредуваат во нивното знаење. За наставниците и раководствата од училиштата немам сомнеж дека ќе ја изменаџираат ситуацијата и оваа криза што помалку да се одрази врз учениците.“, изјави градоначалникот.

Сите првачиња од општината добија подарок со прибор што ќе им биде потребен за во училишните клупи, како и маски.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!