fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Тасовски и Зеќири и во новата сезона ќе го носат дресот на КК Гостивар.

Објавено

на

Димче Тасовски и Јетмир Зеќири остануваат во КК Гостивар. И двајцата кошаркари денеска потпишаа договори со клубот, кој почна да го гради ростерот за наредна сезона.

Искуството на Тасовски изминатата сезона беше од големо значење за гостиварската екипа, се наметна како лидер во екипата со просек од 12,9 поени по натпревар. Младинскиот репрезентативец Зеќири во кој беа вперени очите минатата сезона, ќе има можност во сезоната што следи да ги оправда очекувањата. Во просек постигнуваше по 7,9 поени, од клучно значење беа неговите 4,9 скокови по натпревар.

– Се преговара со повеќе имиња, имаме доволно време да обезбедиме квалитетни играчи на секоја позиција, нема да брзаме со изборот, велат од клубот.

До сега од играчите од минатата сезона единствено си замина Робев, кариерата ќе ја продолжи во КК Вардар. Како известивме, Марјан Србиновски ќе ги води гостиварци и оваа сезона.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!