fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Татко и син од гостиварското село Симница нападнати со секира

Објавено

на

Жител на гостиварското село Симница бил приведен во Полициската станица во Гостивар по пријава за напад на свои соселани.

Како што информира СВР, педесет и едногодишниот С.Е. од гостиварското село Симница, вчера (29 април) пријавил дека околу 10 часот, тој и неговиот син биле физички нападнати од 55-годишниот А.М. од истото село. Во нападот, А.М. користел и секира, по што лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар.

Полицијата извести дека се работи на целосно расчистување и документирање на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!