Поврзи се со нас

Гостивар

Татко лажно пријавил дека синот му украл злато и девизи во вредност од 100.000 евра

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава  против 52-годишниот М.Џ. од тетовска Палатица поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „лажно пријавување на кривично дело“, казниво по член 366 став 1 од Кривичниот законик.

„Пријавениот се сомничи дека на втори овој месец пријавил дека во неговата куќа во Палатица била извршена тешка кражба на злато и девизи во вкупен износ од 100 илјади евра, во која учествувал неговиот син А.Џ.(19) со уште три други лица, по што наводно се оддалечиле од куќата  и заминале со возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки. Осомничениот признал дека ја измислил целата приказна околу кражбата.“, соопшти СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена