fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Тажна вест: Почина архиерејскиот намесник протоереј ставрофор Боге Богојески

Објавено

на

Во 58-мата година од животот, ненадејно почина протоереј ставрофор Боге Богојески, архиерејски намесник на гостиварското архиерејско намесништво. Животот го посвети на религијата и православието. Повеќе од три децении служеше во архиерејското намесништво во Гостивар, на тетовско-гостиварската епархија – МПЦ.

Посмртните останки се изложени во црквата „Пресвета Богородица“, погребот ќе биде извршен во 13.30 часот.

Gostivarpress.mk изразува длабоко сочувство до семејството и црквата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!