fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Тажна вест-Почина познатиот актер Луран Ахмети

Објавено

на

Познатиот актер Луран Ахмети на 46 годишна возраст вечерва почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје, објави yenibalkan. Тажната вест се шири и на социјалните медиуми, каде пријатели, соработници, луѓе од театарскиот и филсмиот свет се простуваат од прерано починатиот актер.

Ахмети останува запаменет по бројни улоги во театарски претстави, како и во домашни и странски филмови и серии, меѓу кои турските „Величествениот“., „Долина на волците“ , „Збогум Румелија“ и други.

Беше дел од Албанскиот театар во Скопје.

(фото:фејсбук)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!