Поврзи се со нас

Гостивар

Течат 15-тина огласи за вработување во Гостивар – вработува и обвинителството

Објавено

на

На веб страната на државната Агенција за вработување, за гостиварскиот регион актуелно течат петнаесетина огласи за вработување. Работодавачите бараат различни профили на работници: продавачи, фармацевт, медицинска сестра, општи работници, книговодител и друго. Работно место е отворено и во Основното јавно обвинителство во Гостивар, за кадешто е предвидено вработување на архивар.
Најголемиот дел од огласите се за вработувања на неопределено, со полно работно време.

Детално огласите може да ги прегледате на овој ЛИНК
Бројката пак, на невработени лица кои активно бараат работа во гостиварско се движи околу 5.000. Ги има со различно образование и стручна подготовка: економисти, медицинари, готвачи, продавачи и друго.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена