fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Од утре започнува “Технома 2016” Скопски Саем

Објавено

на

Од 18. до 22. октомври, ќе се одвива Меѓународниот саем ТЕХНОМА 2016 кој веќе 42 години претставува успешен деловен настан специјализиран за прeтстaвницитe нa гoлeмитe, средните и малите дoмaшни и стрaнски прoизвoдитeли вo oблaстa нa мeтaлургиjaтa, eлeктрoтeхникaтa, енергетиката, нeмeтaлитe, грaдeжништвoтo, обезбедување и заштита.

Работното време на саемот е од 10.00 – 19.00 часот.

Цената на редовната влезница изнесува 90 денари, а за организирани групни посети влезницата чини 40 денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!