fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тендер за улично осветлување во Гостивар „тежок“ над 160 илјади евра

Објавено

на

Општина Гостивар ќе потроши 10 милиони денари од буџетот за улично осветлување. Во тек е јавен оглас за избор на фирма која ќе изведува градежни работи, ќе обезбеди и транспортира материјали и ќе монтира улично осветлување.

Како што е наведено во тендерот, планирани се нови светлосни столбови со висина од 3,5 до 8 метри, рефлектори, светлечки камени и тротоари, спојки, кабли и друго. Огласот е објавен на 18 септември и трае до 9 октомври. Детално може да се прегледа на електронскиот систем на Бирото за јавни набавки.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!