Поврзи се со нас

Гостивар

Тепачка меѓу две групи соселани во Неготино полошко

Објавено

на

СВР Тетово информира дека триесет и осумгодишниот Е.Е. од Неготино полошко, вчера (11 октомври) во 12 часот и 50 минути пријавил дека тој и уште две лица кои биле со него, во месноста „Сандарица“, атар на Неготино, физички се пресметувале со Н.Ј.(39), М.Ј.(62) и 15-годишник од истото село.

Според пријавеното, во меѓусебната пресметка се користеле и тврди предмети.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот и против инволвираните ќе следуваат поднесоци, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена