Поврзи се со нас

Гостивар

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (28 мај) околу 10 часот и 20 минути, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле О.Н.(28), А.Н.(36) и Џ.У.(22), тројцата од Гостивар, кои заедно со уште едно друго лице, нивен роднина, меѓусебно физички се пресметувале во гостиварската населба Циглана. Според пријавеното, еден од учесниците во тепачката користел и дрвен предмет.

По целосно документирање на случајот против сите инволвирани во тепачката ќе следуваат поднесоци, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена