Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден моторџија во несреќа на патот Гостивар – Кичево

Објавено

на

Вчера (шести мај) во 16 и 30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, 41 годишниот Б.А. од Струга, управувајќи мотоцикл „ктм“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола и со мотоциклот паднал на коловозот.

Во несреќата, Б.А. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Гостивар. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена