Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден работник пренесен во гостиварската болница

Објавено

на

Вчера (5 април) околу 16 часот и 30 минути во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ со тешки телесни повреди бил донесен 53-годишниот Ф.А. од гостиварско Врапчиште.  Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во фабрика покрај регионалниот пат Гостивар-Градец.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена