fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден работник во фабрика во Гостивар

Објавено

на

Вчера (4 мај) во 9 часот и 30 минути, во СВР Тетово пријавено е дека во фабрика во гостиварска Горна Бањица, извршувајќи работни задачи, Д.М.(52) од Гостивар се зaдобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар. Се расчистува случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!