fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден работник во гостиварско

Објавено

на

Вчера (9 ноември) во 14 часот и 50 минути, во СВР Тетово пријавено е дека, изведувајќи градежни работи во помошна просторија во гостиварски Равен, сопственост на 55-годишниот Ш.А. од ова село, паднал 36-годишниот С.Г. од Република Албанија и се здобил со тешки телесни повреди. Повредениот албански државјанин пренесен е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар и се расчистува случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!