Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден возач во несреќа кај Неготинска клучка

Објавено

на

Вчера (27.12.2022) во 12.50 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на крстосница од автопатот со регионалниот пат Неготинска клучка – Неготино се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со српски национални ознаки, управувано од Н.Х.(61) од Добридол и патничко возило ,,опел“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ф.Н.(27) од Горјане.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Н.Х., констатирани во Општа болница „Ферид Мурат“ во Гостивар. Увид извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена