fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден возач во несреќа утрово кај Неготинска клучка

Објавено

на

Утрово околу 6 часот и 30 минути, на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на Неготинска клучка, патничко моторно возило „даеву матиз“, со охридски регистарски ознаки, управувано од 53 годишниот Џ.А. од кичевско Шутово, излетало од коловоз.

СВР соопшти дека Џ.А. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

На местото на незгодата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!