fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тешко повредена гостиварка во сообраќајна несреќа

Објавено

на

31-годишна гостиварка со тешки повреди завршила на скопските клиники по сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне околу 18 часот, на надвозникот за село Врапчиште. Првичните проценки се дека причини за несреќата се брзото возење и   непочитување првенство.

Во сообраќајката учествувале две патнички возила: „Мерцедес“ со италијански регистерски таблици, управуван од 31-годишник од Дебреше и „Фолсфаген“ со гостиварски таблици, што го управувал 24-годишен жител на Врањовце. Од силината на судирот на двете возила, со тешки телесни повреди се здобила 31-годишната гостиварка, која како пешак се движела по тротоарот, соопштуваат од полицијата. Повредени биле и возачот и сопатничката од „Мерцедесот“ кои по укажаната помош во гостиварската болница биле пуштени дома. Гостиварката пак итно била префрлена на скопските клиники.

По овластување на јавен обвинител, извршен е увид и се утврдуваат точните причини и околностите во кои се случила несреќата. Материјалната штета се проценува на 200 илјади денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!