fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повредена жена во судир на три возила на патот Гостивар-Градец

Објавено

на

Вчера (12 април) околу 15 часот на регионалниот пат Гостивар-Градец, на Врапчишки надвозник, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „рено маскот“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 37 годишниот Х.Е. од Симница, патничко возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Д.А. од Горна Бањица и патничко возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од Ф.Б. 62 годишен од Дебреше.

СВР соопшти дека во несреќата, сопатничката од возилото „мерцедес“, Н.С. на возраст од 83 години се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!