fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тешко повредено едно лице во сообраќајка на патот Кичево-Гостивар

Објавено

на

Вчера (8 мај) околу 18.00 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај местото викано „Сатеска“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Фолксваген Пасат“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.Б. на возаср од 22 години од Австрија и патничко возило „Рено“, управувано од 45 годишниот Т.М. од Скопје.
МВР информира дека во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Б.Ј. на возраст од 55 години, сопатник во возилото „Рено“. Таа била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!