Поврзи се со нас

Занимливости

Tesla лансираше и свое пиво GigaBier

Објавено

на

„Тесла“ официјално го лансираше „ГигаБер“, пилснер кој е „готвен од киборзи, направен од луѓе“, како што се вели во официјалниот твит на производителот.

Ограничената серија на ова пиво се произведува во Германија, а доаѓа во кутија со три стилски и префинети шишиња од 333 ml. Пакувањето содржи вкупно околу литар пиво со 5% алкохол, а кое се нуди по цена од 89 евра. Ова пиво веќе може да се нарача во некои европски земји, но можете да изберете само едно пакување.

Очигледно е дека дизајнот на шишињата во голема мера се потпира на Cybertruck

Американскиот бренд на електрични автомобили не е единствениот од автоиндустријата кој се обидел во производството за пијалоци и храна. На пример, Фолксваген произведува колбаси од каривурст од 1973 година, а во последниве години германскиот производител продаде повеќе колбаси отколку автомобили.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена