fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тетовка пријавила силување – насилно ја внесол во кола, ја нападнал и ја оставил кај роднини во Гостивар

Објавено

на

Дваесет и шестгодишна тетовка вчеравечер околу 23 часот и 40 минути пријавила силување од 26-годишниот Ш.И од Тетово, со кој имала вонбрачно дете и со кого не живеела веќе шест години.

Според податоците од СВР Тетово, лицето дошло во нејзиниот стан, насилно ја внесло во возило по што се упатиле кон Гостивар. „Патем застанале на паркинг и се заканувал и повеќе пати ја удирал, по што насилно извршил полово дејствие и со возилото ја однесол кај нејзини блиски во Гостивар. Нешто подоцна, таа со такси се вратила и го пријавила случајот во Полициската станица Тетово, а пријавениот е повикан за расветлување на сите поединости поврзани со овој случај.“, соопшти полицијата

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!