Поврзи се со нас

Спорт

Тежок дуел во Лига Европа, Барселона против Манчестер јунајтед

Објавено

на

Плејофот во фудбалската Лига Европа ќе донесе дуел на два гиганти кои заедно имаат освоено 97 големи трофеи, откако денешната жрепка во Нион одлучи Барселона да игра против Манчестер јунајтед.

Преостанатите двојки се:

Јувентус – Нант
Спортинг – Митјиланд
Шахтјор – Рен
Ајакс – Унион Берлин
Баер – Монако
Севиља – ПСВ
Салцбург – Рома.

Натпреварите од плејофот ќе се играат во февруари, а победниците ќе им се приклучат во осминафиналето на победниците во групната фаза во Лига Европа – Арсенал, Бетис, Фенербахче, Ференцварош, Феенорд, Фрајбург, Реал Сосиедад и Унион Сент-Жил.

Финалето е на програмата на 31 мај во Будимпешта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена